Pracować można wszędzie, w kuchni, na kanapie i na kolanie ;-). Najlepiej jednak do tego celu sprawdzą się wygodne biurko i krzesło. Dobrze, jeśli do tego będzie pięknie!

Jak stworzyć domowy kącik do pracy?

Zaczynamy od biurka lub stołu. Wybieramy model, który pasuje do wnętrza. Może to być stare biurko z duszą, sekretarzyk, stół kreślarski,  Ważne, by mebel miał wysokość dostosowaną do naszego wzrostu. Przeciętnie jest to 75-85 cm. Wtedy nie mięczymy kręgosłupa, rąk i nadgarstków. Idealna odległość naszych oczu od komputerowego monitora mieści się między 40-75 cm.
Jeśli nasze biurko stoi przy ścianie warto stworzyć tak zwany moodboard. Jest to ścienny kolaż inspirujących zdjęć, cytatów, pamiątek, naszego planu dnia, listy rzeczy do zrobienia. Możesz przyczepiać je na tablicy korkowej, przykleić specjalną magnetyczną tapetę albo używać taśmy klejącej washi tape.
Ważnym elementem jest krzesło. Musi być nie tylko ładne, ale przede wszystkim wygodne. Dobrze, jeśli ma regulowane oparcie. Najlepiej kiedy nasze nogi podczas siedzenia w stawie kolanowym układają się w kąt prosty.
Nie zapominajmy o odpowiednim oświetleniu. Jeśli pracujemy w dzień biurko powinno znajdować się w zasięgu światła dziennego. Wieczorem pomoże lampka biurkowa. Ja jestem fanką marki Anglepoise i ich kultowej  1227 desk lamp (to ta czarna lampka podpisana na jednym ze zdjęć w galerii)!
Półki, segregatory, szuflady, piórniki pomogą uporządkować przestrzeń w miejscu pracy i zmieszczą wszystkie potrzebne drobiazgi. Oczywiście piękne notesy, papeterię czy inne biurowe przybory możemy trzymać na wierzchu. Niech cieszą oko! Kompleksowym rozwiązaniem jeśli chodzi o kącik do pracy jest „worknest” projektantki Wiktorii Lenart. To rodzaj modułowego biurka, które właściciel dopasowuje do swoich potrzeb. Dodaje do stołu do pracy półki, pojemniki na kwiaty, miejsce na gazety, tablicę magnetyczną itd. Koniecznie zobaczcie filmik w tym poście. Worknest robi wrażenie!

Mam nadzieję, że galeria kącików do pracy zainspiruje wszystkich odwiedzających inkpink.pl pracusiów! Kliknijcie w zdjęcia żeby zobaczyć całość. Pozdrawiam!