Krzesła Louis Ghost projektu Philippe Starcka dla marki Kartell mają dopiero 12 lat! Piszę dopiero, bo to naprawdę niewiele jak na olbrzymi sukces, jaki odniosły. Szturmem wdarły się na listę przykładów współczesnego, kultowego wzornictwa.

Philippe Starck. Czego nie dotknie, zmienia w złoto. Tak było również z krzesłami zaprojektowanymi dla firmy Kartell. To był strzał w dziesiątkę! Inspiracja? Historyczna, widoczna gołym okiem! Ludwik XV i francuskie rokoko. Materiał? Niecodzienny! Transparentny poliwęglan. Przezroczyste krzesło wtapia się w otoczenie, dlatego też zyskało przydomek Ghost (ang. duch). Nie sposób go jednak nie zauważyć. Ten miks baroku i nowoczesności doskonale wygląda w minimalistycznych wnętrzach. Wprowadza odświeżający powiew także w klasyczne przestrzenie. „Niewidzialne” krzesło idealnie zagra w małym mieszkaniu. Doda lekkości, z pewnością nie stworzy efektu przeładowania. Oprócz modelu transparentnego do wyboru są różne modele kolorystyczne oraz wersja czarna i biała z połyskiem.

Co jeszcze zadecydowało o sukcesie krzesła Louis Ghost? Może to, że jest ono wytrzymałe na warunki atmosferyczne i świetnie sprawdzi się zarówno pod dachem jak i w ogrodzie? Do tego Ghosty ciężko zarysować, mało ważą (niewiele ponad 5kg) i w razie potrzeby można je trzymać jedno na drugim (do sześciu sztuk). Ja jestem też zauroczona mini wersją dla dzieci Lou Lou. Wymarzona dla małych książąt i księżniczek!

Cena krzesła: około 1090 zł, dla dzieci 350 zł, do kupienia na przykład na www.kartellshop.pl

Zdjęcia: materiały prasowe Kartell Polska Flagstores