Kolekcje PS (Post Scriptum) IKEA wypuszcza co jakiś czas już od 1995 roku. Co je odróżnia od zwykłej oferty marki? Design! W tych kolekcjach IKEA stawia przede wszystkim na wzornictwo angażując do pracy światowej sławy designerów. Kolekcja 2014 jest dla mnie szczególnie wyjątkowa, bo przy jej tworzeniu brała udział po raz pierwszy aż czwórka polskich projektantów: Maja Ganszyniec, Tomek Rygalik, Krystian Kowalski i Paweł Jasiewicz!

W RUCHU

Całą kolekcję PS 2014 zaprojektowaną przez 15 osób spina hasło „W ruchu„. To meble i dodatki przygotowane z myślą o młodych, mobilnych mieszkańcach dużych miast, którzy często zmieniają lokum i zazwyczaj nie dysponują zbyt wielką powierzchnią mieszkania. Rzeczy są więc lekkie i funkcjonalne. Wśród nich znajdziemy między innymi drucianą szafę (599 zł), szafkę narożną (349 zł), moduł do przechowywania (99 zł) i miniszklarnię (99,99 zł). Na całą kolekcję składa się 50 produktów.

POLSKIE PROJEKTY W KOLEKCJI PS 2014

Dwa polskie akcenty to stolik zintegrowany z lampą Tomka Rygalika i sekretarzyk projektu Mai Ganszyniec, Krystiana Kowalskiego i Pawła Jasiewicza. Stolik (249 zł) może być równocześnie gazetnikiem, a dodatkowo daje światło potrzebne do lektury. Kiedy zobaczyłam sekretarzyk (799 zł) – przepadłam. Aktualnie zajmuję się rozważaniami nad najlepszym miejscem dla niego w moim domu!