„Gdzie design spotyka naturę” brzmi claim duńskiej marki by nord. I trzeba przyznać, że to hasło świetnie oddaje charakter projektów. Zainspirowana przez wiosenne światło, budzącą się do życia przyrodę, zwierzęta europejskich lasów – taka jest nowa kolekcja by nord na sezon wiosna lato 2014. Nieco surowa, po skandynawsku oszczędna. Z natury czerpie to, co najlepsze. Obok szarości, delikatnych beży, bieli i czerni dominują w tej kolekcji motywy zwierzęce w postaci nadruków z niedźwiedziami, jeleniami, wilkami, krukami, jeżami.
W kolekcji by nord COPENHAGEN znajdziemy między innymi pościel z ekologicznej bawełny, lniane obrusy i serwetki, drewniane tace, pudełka, szkło oraz ogromny wybór poduszek.  Godne uwagi są także torby, kosmetyczki i inne podróżnicze akcesoria – proste i stylowe. Moje prywatne hity tej kolekcji? Pojemniki do przechowywania z grubej bawełny oraz wełniany pled z krzyżykami, wymarzony do otulania się na hamaku w chłodniejszy wiosenny dzień.

Kolekcja by nord COPENHAGEN do kupienia w Polsce w wielu sklepach online i stacjonarnie (np. w Scandi Decor, atakdesign.pl). Ceny: około 75 pln za ręcznik kuchenny, 450 pln za komplet pościeli, 120-165 pln za poduszkę.