Miłośnicy pięknych wnętrz z pewnością znają to krzesło. Stelaż wraz z pokryciem przypominające skrzydła motyla. Co to takiego? Oczywiście słynne Butterfly Chair znane także jako BKF Chair lub Safari Chair!
Powstało w 1938 roku w Argentynie skonstruowane przez grupę Austral. W jej skład wchodzili architekci i designerzy: Antonio Bonet, Juan Kurchan i Jorge Ferrari Hardoi (stąd od inicjałów literki BKF w alternatywnej nazwie krzesła). Zalety BKF wychwyciła szybko amerykańska marka Knoll i zaczęła jego produkcję w USA. Wkrótce krzesła motyle stały się bardzo popularne.

Jaki jest fotel Butterfly? Wygodny – trzeba się w nim umościć i wybrać odpowiednią dla siebie pozycję. Do tego sprawia wrażenie niezwykle lekkiego, tak jakby zaraz miał zatrzepotać swym pokryciem i niczym motyl ulecieć w górę. To ikona designu, majstersztyk modernizmu i wciąż bardzo pożądany mebel we wnętrzach. Butterfly Chair można kupić z różnymi pokryciami od płótna do krowiej skóry w różnych odcieniach. Przyznam się, że marzy mi się taki skórzany fotel motyl, brązowy, nieco już powycierany i nadgryziony zębem czasu. Achhhh!

zdjęcie główne fot. Dekoma