Dziś dobre, polskie wnętrze! Stumetrowe mieszkanie na warszawskim Służewcu zaprojektowane zostało przez pracownię architektoniczną 81.WAW.PL. Jego strefa dzienna kryje w sobie małą niespodziankę. To gabinet schowany za drewnianymi panelami! Tę przestrzeń do pracy można chować i odkrywać w zależności od upodobań. Podstawą zabudowy jest drewniany kubik.  

Taka bryła jest bardzo funkcjonalna: z jednej strony spełnia rolę szafy, zaś od strony korytarza ukryta jest wnęka, która służy jako siedzisko. Siedzisko z kolei może być wykorzystywane na kilka sposobów. Możemy usiąść i założyć buty lub też odłożyć torebkę po wejściu do mieszkania. Pod siedziskiem znajduje się szuflada na obuwie – wyjaśnia architekt Anna Paszkowska-Grudziąż.

Jakie są mocne strony projektu? Niewątpliwie konsekwentny, prosty styl, a także oszczędna kolorystyka: biel, czerń i kolor ciepłego drewna. Do tego szare akcenty. Dobrze gra tu „prostokątny” motyw – szafki, przesuwane panele, fotel wraz z podnóżkiem w gabinecie, toaleta i umywalka. Moje serce podbiła ciekawa lampa na obrotowym ramieniu. Podsumowując: prosto i z klasą!