Od lutego w sklepach TK Maxx możecie ponownie kupić rękodzieło i kawę z Ugandy. Dobrze wiedzieć, że takie zakupy pomogą także innym! Dochód ze sprzedaży tych towarów wspiera bowiem rodziny z objętego wojną ugandyjskiego regionu Rwenzori. Już spieszę z resztą szczegółów…

Produkty stworzone, by czynić dobro

TK Maxx od 2008 roku współpracuje z dwunastoma lokalnymi społecznościami z Zachodniej Ugandy. Marka wspiera 760 rolników w uprawie kawy jak i w uzyskiwaniu za nią dobrej ceny. Pieniądze, które otrzymują mieszkańcy Rwenzori zapewniają edukację ich dzieciom. Wystarczy tylko wspomnieć, że dzięki tym działaniom marki aż 10 tysięcy dzieci mogło zasiąść w szkolnych ławach! A sama kawa? To wyborna, aromatyczna Arabica! Kupicie ją w TK Maxx za 14,99 lub 29,99 zł (opakowania 227g i 500g).

inkPink-21

TK Maxx ma w swojej ofercie także ugandyjskie, ręcznie wyplatane kosze. Każdy z nich posiada unikalny wzór i stworzony został z lokalnych surowców. W tych koszach i koszyczkach można przechowywać zabawki, kosmetyki, biżuterię, warzywa, czy owoce. Dochód ze sprzedaży dwóch ręcznie wyplecionych koszy starcza zaś na opłacenie całego semestru nauki dla jednego małego ucznia! Warto mieć to w głowie kupując dodatki do mieszkania! Ceny koszy zaczynają się już od 24,99zł.
Pomóc możecie także porzez zakup tradycyjnych, afrykańskich  bębnów. Taki zakup doda Waszemu wnętrzu egzotycznego klimatu a przy okazji oczywiście pomoże społeczności, która instrumenty wytworzyła. Fajne, prawda? Dlatego właśnie wybieram się niedługo na zakupy do TK Maxx i również Was mocno zachęcam do małego szopingu!
koszetkmaxx_uganda