Jego nazwisko kojarzymy głównie z modą, ale Maciej Zień to także marka Zień Home. Zapraszam na wycieczkę po wnętrzach urządzonych przez projektanta.

W samym sercu Przemysłowego Służewca w Warszawie znajdują się dwa lofty zaprojektowane przez Macieja Zienia dla Woronicza Qbik. Oslo to wnętrze nawiązujące swym stylem do surowego wybrzeża Skandynawii. Znajdziemy tu więc oszczędne formy, dużo przestrzeni, biel, drewno (głównie dąb) i naturalne tkaniny. Wiszące lampy Mouette Artemide przypominają trochę mewy, a krzesła i dodatki w kolorze ultramaryna stanowią wodny, morski akcent.
Fani wielkomiejskich klimatów odnajdą się zapewne w drugim, nowojorskim apartamencie. „Manhattan to niekończące się źródło inspiracji, wyjątkowe miejsce – swoisty tygiel kulturowy, w którym łączą się i przeplatają najróżniejsze style tworzące konglomerat barw i faktur. Projektując wnętrze Woronicza Qbik w stylu Manhattan chciałem jak najpełniej oddać ten eklektyczny klimat.” – tak podsumował swoją prace Maciej Zień. Inspirujące dzieła sztuki (dla mnie super wybór), wygodne kanapy, nowoczesny sprzęt rtv, długie zasłony – a wszystko niczym z penthousa z 5th Avenue. Ja wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem garderoby. Przebierałabym się tam minimum 15 razy dziennie!