Prezentacja najnowszej kolekcji BOHOBOCO była dla mnie świetnym powodem do odwiedzenia atelier słynnego duetu. Michał Gilbert Lach i Kamil Owczarek od lat stawiają na minimalistyczne ubrania, dbają o każdy ich detal i pozostają wierni ulubionej palecie kolorów: bieli, czerni, szarościom oraz odrobinie beżu czy granatu. Tak samo konsekwentnie wygląda ich pracownia. Wysokie, jasne wnętrze w nieco przemysłowym klimacie, w sercu Warszawy. Od progu witają mnie złote rybki i już wiem , że to miejsce jest wyjątkowe! W jego centrum ogromy stół. To przy nim rodzi się i konkretyzuje większość modowych pomysłów BOHOBOCO. Dalej maszyny do szycia, papierowe wykroje, manekiny, bele materiału i całe mnóstwo nici, czyli wszystko to, co charakterystyczne dla pracowni krawieckiej. Są też wieszaki z najnowszymi projektami, mała modowa biblioteczka, a moje serce kradną industrialne lampy!  Wszystko urządzone z wielkim smakiem i elegancją, tak, że niektórzy mylą atelier z butikiem marki. Sami sprawdźcie zdjęcia, trochę poszalałam z aparatem ;-)!
Totalnie oczarowana zadałam BOHOBOCO kilka „wnętrzarskich” pytań.

Jakie wnętrza najbardziej lubicie?
BOHOBOCONajlepiej czujemy się we wnetrzach przestoronnych o czystej architekturze, lubimy zabawę klasyką, industrialną surowościa i awangardowym designem. Oczywiście wszystko zbudowane w oparciu o biel, czerń, szarość i drobny akcent kolorystyczny trochę tak jak nasze kolekcje.

Ulubiony przedmiot/miejsce w atelier?
BOHOBOCO: Mamy wiele ulubionych miejsc w pracowni, ale najważnieszy dla nas jest stół przy którym pracujemy z konstruktorami nad formami, gdzie pomysł na projekt przybiera rzeczywistą formę na przykład sukienki. To miejsce jest sercem i
duszą naszej pracowni. 

Jakiej muzyki najczęściej sluchacie w Waszej pracowni?

BOHOBOCO: Ostatnio:

i muzyki filmowej, na przykład z filmu „Pachnidło”.

Po resztę wywiadu gorąco zapraszam na glamour.pl! :) A do tematu BOHOBOCO i wnętrz wrócę całkiem niedługo. Panowie już wkrótce zaprojektują pokazowy penthouse w sPlace w Warszawie. Nie mogę się doczekać!