Ten wpis o białej kuchni jest dla wszystkich tych, którzy chcieliby taką, a trochę się boją. Nie macie pojęcia jak często słyszę wokół: „Białe kuchnie są piękne, ale bardzo się brudzą. To nie dla mnie!”. Dziś rozprawiam się z tym mitem i piszę o zaletach kuchni „całej na biało” ;-).

1. Białe kuchnie wcale nie są „brudzące”. Przynajmniej nie bardziej niż kuchnie kremowe, z jasnego drewna czy pastelowe. Co więcej, nie widać na nich kurzu i odcisków palców tak jak na meblach ciemnych. Oczywiście jeśli masz biały blat to plamę z rozlanego, czerwonego wina albo soku z buraczków wytrzyj od razu. Nie czekaj z tym kilka dni. No ale to chyba oczywistość.

2. Białe meble i ściany mają zbawienny wpływ szczególnie na małe pomieszczenia. Optycznie dodają im powierzchni, lekkości, oddechu, powiększają. To duży atut szczególnie w przypadku małych kuchni w blokach! Białe kuchnie wydają się także czyste i uporządkowane.

3. Co pasuje do białej kuchni? Absolutnie akcesoria we wszystkich kolorach. Niewielkim kosztem zmiany dodatków możesz więc przeprowadzać metamorfozy według swoich potrzeb i upodobań kiedy tylko chcesz. Biel jest ponadczasowa i na pewno nie znudzi się po jednym sezonie! Możesz również postawić na total white look, jeśli bardzo mocno kochasz biel!

4. Biała kuchnia wypada dobrze w wielu stylach: rustykalnym, nowoczesnym (szczególnie z lakierowanymi frontami), prowansalskim, glamour i klasycznym.

Przekonani? :)

Ps. Na zdjęciu głównym kuchnia z oferty Atlas Meble, model Patrycja.

akcesoria kuchenne, białe dodatki, dodatki do kuchni

Dodatki:

  1.  Krzesło Panton, Vitra
  2. Misa Cactus, Alessi
  3. Czajnik Kenwood kMix, około 250 zł
  4. Pojemnik, Home&You, 11 zł
  5. Kubek Rosenthal, Biała Maria, 70 zł
  6. Pojemnik Koziol, około 25 zł
  7. Dozownik do płynu, Home&You, 65 zł
  8. Biała bateria, Ikea, Ringskar, 199 zł
  9. Młynek DUKA, 69,90 zł
  10. Doniczka origami Madame Stoltz, scandishop, 29 zł