Tine K Home to kolejna duńska marka, którą bardzo lubię. Dzisiaj w cyklu „jak z obrazka” ulegam czarowi kuchni od Duńczyków i w podpunktach opisuję rzeczy potrzebne do wykreowaniu podobnego klimatu.

  1. Jasne kolory – to klucz. Białe lub kremowe meble moga być trochę nadgryzione zębem czasu – nic nie szkodzi! Do tego biała ściana oraz najprostsze kafelki w kolorze off white/ecru. Ja do swojego kolażu wrzuciłam płytkę z Opoczna, kolekcja Colour Connection, styl modern, 20×20 cm.
  2. Drewniany blat pięknie prezentuje się w takich kuchniach. Najprostszy do znalezienia w IKEA (sprawdźcie chociażby serię HAMMARP).
  3. Lampa – do zwykłej żarówki przyda się szklany klosz. Na zdjęciu GLDOME w rozmiarze S, Tine K Home, cena: 54 eur.
  4. Stare ryciny na ścianę, najlepiej w złoconych ramach. Im więcej tym lepiej! Mogą to być rysunki modnych dam, ras krów, ziół, portrety osobistości, sceny biblijne. Takie obrazki kupicie na internetowych aukcjach, w antykwariatach i sklepach z antykami. Ceny mogą być różne. Na zdjęciu rycina z galeria.desig-n.pl
  5. Drewniane łyżki – to dodatki niezbędne w każdej kuchni. Komplet ze zdjęcia to tak zwane łyżki szwedzkie z drewna bukowego firmy Olkusz. Cena 7,90 za 4 sztuki.
  6. Ceramika – dzbanki, naczynia do zapiekania, półmiski i talerze. Białe lub z marmurkowym wzorkiem. Do kupienia w Tine K Home, ceny 20-30 euro.
  7. A na koniec fartuch kuchenny Cookie, model Julietta. Wygląda trochę jak elegancka sukienka i moim zdaniem baaaardzo tu pasuje!

tinekhome