Już jest! Pierwsza współpraca z projektantką mody na koncie IKEA! Różowowłosa (!) Brytyjka Katie Eary na co dzień zajmująca się ubraniami przygotowała dla marki serię zastawy stołowej i tekstyliów GILTIG. I to nie byle jaką! Na talerzach, torbach, obrusach, fartuchach, pościeli, poduchach, miseczkach i tacach znajdziemy charakterystyczne dla Katie motywy: całkiem odlotowe, bardzo kolorowe gałki oczne, rybki bojowniki, szczęki, mózgi i kotki.
„Jestem projektantką odzieży męskiej, ale uwielbiam też meble i artykuły wyposażenia wnętrz, więc kiedy dostałam tę propozycję, od razu wiedziałam, że to jest to. Dobry dom wcale nie polega na wypełnianiu przestrzeni szpanerskimi, efekciarskimi przedmiotami, ale na posiadaniu rzeczy, które uzupełniają twoją osobowość. Dzięki temu, gdy wchodzisz do czyjegoś domu, masz wrażenie, jakbyś znalazł się w głowie danej osoby” – tak o GILTIG opowiada Eary, absolwentka Royal College of Art w Londynie.
Przedwczoraj obejrzałam sobie tę kolekcję bardzo dokładnie podczas jej premiery w Kuchni Spotkań IKEA. Robi wrażenie! Numer jeden dla mnie to talerze i obrus z rybkami – duża szczegółowość grafiki i świetne kolory (ach ten błękit paryski i kobalt!). Jeśli lubicie takie właśnie fantazyjne, bardzo modowe klimaty to musicie się spieszyć. Kolekcja ma charakter limitowany i jest już dostępna w IKEA. Podobno rozchodzi się jak ciepłe bułeczki!

fot. mat. prasowe IKEA