Ta kolekcja marki La Mania po prostu musiała znaleźć się na inkpinku. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jej główną inspiracją  jest architektura Franka Gehry’ego. Moda i architektura razem? Zacieram tylko ręce z uciechy i biorę to na tapetę.
Do tej pory La Mania kojarzyła mi się z dość spokojnymi i klasycznymi propozycjami. Frank Gehry? Wiadomo, że raczej odwrotnie. Jego projekty najlepiej opisują te pojęcia: dekonstrukcja, falowanie, nieprzystające do siebie materiały, dziwnie pochylenia, wygięcia. Wystarczy wspomnieć chociażby Tańczący dom z Pragi albo Muzeum Guggenheima w Bilbao. To z pewnością nie są zwykłe budynki! A teraz rzut oka na wiosenno-letnią kolekcję La Manii. Wygięcia i wycięcia materiału? Są. Asymetria? Jest. Pofalowania? Obecne na przykład w całej masie falban. Dekonstrukcję natomiast dojrzymy chociażby w widocznych na prawej stronie szwach.
Zapraszam do obejrzenia galerii z lookbookiem La Manii. A niżej wklejam jeszcze foto jednego ze słynniejszych projektów Franka Gehry’ego, które ustrzeliłam jakiś czas temu w Vitra Design Museum. Nasuwa się Wam więcej skojarzeń? Koniecznie dajcie mi znać w komentarzach. Ściskam!

Zdjęcia: Manuel Gomes da Costa

Modelka: Maja Salamon/Division
Stylizacja: Agnieszka Ścibior
Fryzury: Kacper Rączkowski/Division Art
Make – up: Dariia Day/Division Art