Nie wiem dlaczego ten temat pojawia się na inkpinku tak późno. Nie jest bowiem tajemnicą, że muminki po prostu uwielbiam. Nadrabiam zatem! Hop siup i już Mała Mi, Bobek, Migotka, Paszczaki, Ryjek, Muminek, Filifionka, Włóczykij i pozostali ulubieńcy z Doliny stworzeni przez Tove Jansson lądują na blogu!
W rodzinnej dla Muminków Finlandii gadżetów z całą paczką trolli jest całe mrowie. U nas sytuacja wygląda trochę inaczej. Spieszę więc z informacją jaka muminkowa zastawa jest u nas dostępna i gdzie możecie ją kupić.
Kto lubi emailowane kubki i naczynia niech pędzi do Empiku. Całkiem prawdopodobne, że znajdzie tam stojak z całą muminkową rodziną. Kubki, kubeczki, miseczki, rondelki, garnuszki, a wszystko to marki Muurla i nadaje się także na kuchenki indukcyjne!
Fajnej porcelany szukajcie u Arabia Finland (wspaniałe kubeczki i miski, ale nie tylko). Bogactwo, wzorów i kolorów plus limitowane edycje świąteczne zachwycają! Do tego szklanki (iittala) i sztućce (Hackman). Jest w czym wybierać. Szukajcie przede wszystkim w sieci, ale także w wybranych sklepach stacjonarnych.
Francuską marką, która ma w swojej ofercie muminkowe naczynia z melaminy oraz podkładki na stół jest Petit Jour Paris (dostaniecie je w wielu „dzieciowych” butikach). Idealne dla najmłodszych!
Czy są na sali inni muminkofani? :D Pozdrawiam!