Amerykańskie kuchnie z lat 50 i 60 są cukierkowe, pastelowe i ostatnio bardzo modne! Takie właśnie wnętrze w stylu retro możemy oglądać w programie „Słodka rywalizacja”, który pojawił się ostatnio na antenie TVN Style. W „Słodkiej rywalizacji” rodziny – pod bacznym okiem prowadzącej Agnieszki Pilaszewskiej – pieką ciasta, które w kolejnych odcinkach oceniane są przez gwiazdorskich ekspertów. A wszystko to w kuchni wyposażonej w kremowe szafki, pastelowe akcesoria i sprzęt AGD stylizowany na vintage. Jak wyczarować taką retro kuchnię w swoim mieszkaniu? Już podpowiadam!

  • Kolory i desenie – postaw na biel i krem w połączeniu z pastelami: różem, miętą, błękitem, rozbieloną żółcią. Na tym tle sprawdzi się jeden mocniejszy akcent kolorystyczny – strażacka czerwień albo fuksja. W cenie są groszki, słodkie wzory w mufinki, truskawki, wisienki.
  • Podłoga w kuchni w stylu retro – najlepiej jeśli bedzie to czarno biała szachownica ułożona z terakoty. Wygląda świetnie!
  • Meble – białe, kremowe,  lub jeśli naprawdę chcesz zaszaleć, pastelowe. Niech będą drewniane, z gałkami i stylizowanymi na „stare” uchwytami, witrynami ze szkłem. Przyda się ozdobna półka na ekspozycję talerzy. Przy stole egzamin zdadzą na pewno krzesła i stołki barowe na chromowanych nóżkach.
  • AGD – stylizowane na retro. Takie ma w swojej ofercie wiele marek. Sprawdź produkty Kitchen Aid, Smeg, Gorenje, Amica, Aristan, Teca. Dobrze jeśli lodówka jest lekko pękata, a piekarnik ma staromodny zegar wskazujący temperaturę. Do tego koniecznie wyeksponuj w swojej retro kuchni mikser planetarny i ekspres do kawy.
  • Akcesoria – pastelowe miski, plastikowe miseczki, porcelanowe patery na ciasta i cupcakes, kolorowe szło, emaliowane naczynia, słoje na marshmallows i puszki na płatki Kellogg’s. Tekstylia w groszki, różowe ściereczki, fartuszki kuchenne z falbankami – to jest to!  Calości dopełnią retro grafiki – stare, amerykańskie reklamy Coca-Coli, zup Campbell’s albo proszku do pieczenia.

Życzę powodzenia w tworzeniu kuchni retro ze swoich marzeń!

 

Ps. Na zdjęciach kuchnia z programu „Słodka rywylizacja”!