Już za chwileczkę, już za momencik… ŁÓDŹ DESIGN FESTIWAL 2015! Prawdziwe święto dla wszystkich miłośników wzornictwa, tym razem pod hasłem KONSEKWENCJE. Impreza startuje 8 października i potrwa do 18 października. Po prostu trzeba być wtedy w Łodzi! Wystawy, warsztaty, wykłady, spotkania, prelekcje, filmy, performance i wernisaże. Jak nie zgubić się w natłoku festiwalowych wydarzeń? Przydałyby się teleportacja i bilokacja. A ponieważ być w dwóch miejscach jednocześnie jest trochę trudno dziś z długiej listy imprez wybieram te, których moim skromnym zdaniem nie można przeoczyć. Jak Ambasador Festiwalu a zarazem osoba blisko związana z Łodzią zapraszam z całego serca!

8 października o 18:30 – Otwarcie Festiwalu i wręczenie nagród make me (dla młodych, obiecujących projektantów). Raz, dwa, trzy startujemy!
9 października o 16:00Anatomia krzesła. To panel dyskusyjny z projektantami na temat rozmaitych krzeseł i siedzisk, które stały się już ikonami designu w kontekście premiery projektów Noti. Udział wezmą między innymi: Krystian Kowalski, Katarzyna Okińczyc, Tomek Rygalik, Piotr Kuchciński. Warto posłuchać!

9 października o 18:00 – Ikony w Domu i Wnętrzu. Wykład Anny Grużewskiej, przesympatycznej dziennikarki z magazynu Dom&Wnętrze. Ikony – to co lubimy najbardziej!

Blok spotkań Meetblogin (10-11 października). Ta wyjątkowa inicjatywa stworzona przez Ulę Michalak z Interiors Design Blog wymaga specjalnego wyróżnienia. Otóż Meetblogin szczególnie bliski mojemu sercu to spotkanie  blogerów wnętrzarskich, seria inspirujących wykładów (szczególnie polecam ten Dagmary Jakubczak i  Artura Jabłońskiego) i warsztatów. To już trzecia edycja! W blogerach jest moc! :) Dzięki Ula!

meetbloginlogo

 

10 października 11:00-13:00Drobne rzeczy zmieniają świat na lepsze – warsztaty dla dzieci pod patronatem IKEA, od 13:30 do 15:00 Szyldy uliczne, a od 16:00 do 17:00 Gliniane malowanki. Podobne zajęcia czekają namaluchy następnego dnia. Kto ma małe szkraby doceni z pewnością taką formę aktywności. Dobre wzornictwo już od najmłodszych lat! A od 12:00 do 12:30 po wystawie głównej spaceruje z dziećmi Joanna Guszta.

11 października – 18 października, 11:19:00Warsztat Projektanta – pokój zagadek. We współpracy z Porta. W tym samym czasie piętro wyżej szansa na zakupy polskiego wzornictwa!

14 października, 18:00, Inny punkt siedzenia – Different point of seat – wykład Johna Lindstena

15 października 17:00-18:00 – wykład Anny Wróblewskiej z Concordia Design o Projektowaniu strategii w oparciu o design.

17 i 18 października od 11:00 do 19:00 Bike&Fashion – targi rowerowe. Jako fanka jazdy na rowerze dla przyjemności i do pracy nie mogłam nie zauważyć tego wydarzenia. Kto chce podbajerować swój jednoślad niech idzie w ciemno. Mnóstwo fajnych, rowerowych akcesoriów czeka.

17 października od 16 do 17:30 wykład Luksus w polskim wnętrzu poprowadzi redaktor naczelna Dobrego Wnętrza Małgorzata Tomczyk. I znów kultowy tekst filmowy: Marian! Tu jest jakby luksusowo! zabrzmiał mi w uszach ;-).

I ostatnie pozycje, które wpadły mi w oko z 18 października to wykład Agaty Bisping z myhome.pl na temat internetu jako narzędzia pracy architekta oraz Młodzi, Zdolni, Poszukiwani – zorganizowany przez M jak Mieszkanie przegląd portfolio młodych projektantów (w Kawiarni Tektura o 18:00).

Większość wydarzeń odbywać się będzie w Festiwalowym Centrum –  Art_Inkubator przy Tymienieckiego 1. Wiecej szczegółów znajdziecie na stronie festiwalu o TUTAJ.

To co? Widzimy się w Łodzi?