[...] Ma kolosalne rozrosłe, żylaste ciało, wspaniałą kędzierzawą koronę, słowem ma minę wielkiego pana, zdobywcy – rycerza starej daty. Kora na nim jak kolczuga, pęka w duże, grube ogniwa.
Wacław Sieroszewski, Puszcza Białowieska, Nowele t. II, 1922

Dąb – ciężki z charakterystycznymi sękami i wyraźnie zarysowaną strukturą. To właśnie to drewno gra pierwsze skrzypce w jednej z ostatnich realizacji Ministerstwa Spraw we Wnętrzach. Przed Wami Grand Oak House w Elblągu.
Drewno w spadku właścicielom pozostawił ich dziadek. Pomysł wykorzystania go we wnętrzu musiał pojawić się więc naturalnie. Dąb jest tu zatem nie tylko funkcjonalnym materiałem, ale i cenną pamiątką. W środku mamy dębowe: stół, konsolę, szafki i regały. Do tego podłogi i drzwi także w dębowo-miodowej barwie i ogromne lustro w takich samych ramach. Ale na tym dębowe motywy się nie kończą. W łazience czeka na nas bowiem leśna fototapeta – namiastka prawdziwej dąbrowy pachnącej mchem i żołędziami!
Ten spójny wizerunek architekci z MSWW przełamali ciekawie betonową ścianą przy kominku, kaflami z charakterystycznym wzorem i metalowymi, wysokimi stołkami w części kuchennej. Co jeszcze wpada w oko? W moje na pewno skórzane fotele z salonu. Fani skandynawskiego wzornictwa z pewnością wypatrzą jeszcze fajną pasiastą ławę-siedzisko od House Doctor w przedpokoju.

Zachęcam do dokładnego obejrzenia galerii. Tak urządzone mieszkanie z pewnością spodoba się miłośnikom natury, eko rozwiązań, spokoju i ciepłych barw. Trzeba przyznać, że dębowe drewno jest wyjątkowo wdzięcznym materiałem.

Inne wnętrza zaprojektowane przez Ministerstwo Spraw we Wnętrzach znajdziecie tutaj:
Apartament w Sea Towers
Igloo House

Zjęcia: Marcin Konopka