Planujecie zakup kuchni w IKEA? To ważna wiadomość. 1 kwietnia 2014 do sprzedaży IKEA w Polsce wchodzi zupełnie nowy system mebli kuchennych METOD. Ma być on jeszcze łatwiejszy do montażu, a przy tym funkcjonalny. Na czym polega jego innowacyjność? Sprawdziłam osobiście!

Kuchnia na miarę potrzeb

System kuchenny METOD jest oparty na modułach będących wielokrotnością 20 cm, które można dowolnie dobierać i zestawiać. Daje to ogromną swobodę w aranżowaniu przestrzeni, także tej nietypowej, trudnodostępnej, małej. Od teraz skosy, wnęki, kąty to już nie problem! Bogactwo półek, szuflad, szafek wreszcie pozwoli na ukrycie wszystkich akcesoriów kuchennych. Mój hit? Podświetlenie! Nie tylko blatów, zawartości witryn i półek, ale także szuflad wyposażonych w bambusowe organizery! Tym oświetleniem można sterować za pomocą sprytnego, okrągłego pilota.

Styl kuchni IKEA METOD

Spośród ogromnej ilości frontów z pewnością uda się wybrać wymarzone i wykreować wnętrze w ulubionym stylu. IKEA METOD oferuje rozwiązania od tradycyjnych, przez neutralne, skandynawskie, aż po nowoczesne. Znajdzie się coś dla fanów stylu prowansalskiego i miłośników chłodnego minimalizmu. Zauroczył mnie szary, klasyczny zestaw BODBYN (szczególnie piękna witryna) i GREVSTA z frontami ze stali nierdzewnej!

Nowe aranżacje kuchenne w sklepach IKEA 

A w sklepach od pierwszego kwietnia czekać będzie na klientów:

  • 49 wnętrz otwartych na salon lub jadalnię, 53 wnętrza zamknięte oraz 7 aneksów kuchennych,
  • 62 kuchnie w kształcie litery „L”, 37 kuchni w kształcie litery „I”, 25 kuchni z wyspą, 14 kuchni w kształcie litery „U” oraz 11 kuchni w układzie „II”,
  • Około 60 kuchni połączonych z jadalnią,
  • 69 kuchni nowoczesnych, 34 kuchnie tradycyjne oraz 6 kuchni w stylu skandynawskim.

Zapraszam do obejrzenia galerii z nowymi kuchniami IKEA METOD!