Jako dziecko marzyłam o tym, by wieść życie kowboja i wypasać bydło gdzieś w Montanie albo Teksasie. Rzut lassem, siodło typu western, mustang, koszula w kratę i suszona wołowina do żucia to było to! No i jeszcze dziewiąta księga przygód Tytusa, Romka i A’tomka, w której harcerze przenosili się do westernu! Za pokój urządzony w stylu Dzikiego Zachodu odałabym wtedy wiele! Dziś podpowiadam jak stworzyć taki kącik dla swojego smyka!

Pokój w stylu Dzikiego Zachodu dla dziecka

Główne inspiracje literacko-filmowe: Trylogia kawaleryjska Johna Forda, W samo południe Freda Zinnermanna, Tańczący z Wilkami Kevina Costnera, Lucky Luke Goscinny’ego i Morrisa oraz oczywiście Winetou Karola Maya.
Niezbędne elementy wyposażenia: tipi, koce i poduszki we wzory charakterystyczne dla natywnych mieszkańców USA, indiańskie pióropusze, konie na biegunach, kaktusy, plecionki i łapacze snów, kowbojskie kapelusze, bandany, gwiazdy szeryfa, kolty, jeans, eko skóry imitujące te bydlęce.
Sporo kowbojskich i indiańskich akcesoriów do wystroju pokoju znajdziemy teraz w ZARA HOME Kids. Warto się tam wybrać po pościel, zastawę stołową, powłoczki i ubranka. Tapety, tkaniny, ceratę, notesy z rysunkami jeźdźców, prerii i wozów pierwszych osadników zamówimy u Cath Kidston. Bogatą ofertę dziecięcych tipi ma polska firma Nununu. Ich namioty są szyte ręcznie z certyfikowanych, przyjaznych dla dziecka tkanin. Podobne tipi produkuje także francuska marka Villac. Uzupełnieniem wystroju pokoiku w stylu Dzikiego Zachodu będą proste, drewniane meble – stolik, krzesła, łóżko, czy skrzynia na zabawki.

Życzę dobrej zabawy w stylu wild,wild West dla Was i pociech! Howgh!

Zdjęcie główne: lookbook ZARA HOME Kids