Dziś garść inspiracji dla rodziców małego marynarza. Podpowiadam jak zamienić chłopięcy pokoik w pokład żaglowca!

Pokój w marynarskim stylu dla chłopca

Główne inspiracje literacko-filmowe:
Podróże Pana Kleksa (przygody chłopca okrętowego Pietrka), Kapitan Baryłka z Przygód Tintina, Przygody Kapitana Klipera, Moby Dick, Przygody Sindbada Żeglarza i moje ulubione Podwodne życie ze Stevem Zissou.
Kolory przewodnie:
granat, biel, czerwień. Do tego ewentualnie błękit i brąz – spłowiała od słońca barwa okrętowego drewna.
Motywy mile widziane:
kotwice, koła ratunkowe, łódki, okręty, bulaje, stery, barometry i busole, sztormiaki. Nie zaszkodzi odrobina fauny morskiej – wielorybki, ośmiornice.
Niezbędne elementy wyposażenia:
W wersji ekonomicznej radzę postawić na dodatki: pościel, narzuty w marynistyczne motywy, charakterystyczne poduszki (ta w kształcie koła ratunkowego jest świetna, prawda?). Do tego zasłony z białego lub granatowego płótna żaglowego, mogą być dodatkowo fantazyjnie spięte liną okrętową. Gadżety typu drewniana latarnia morska, stare wiosła, chorągiewki-bandery, latarenki-sztormówki i paski, paski, paski z pewnością podkręcą klimat. Wszystko to zaprezentuje się znakomicie w towarzystwie białych mebli i białych lub błękitnych ścian.
Jeśli dysponujecie większym budżetem warto pomyśleć nad tematycznymi tapetami albo bajeranckim łóżkiem w kształcie łodzi. Do tego mapy na ścianę i modele statków (niestety to dość droga zabawa, ale pasjonatom z pewnością przysporzy wiele uciechy)

Pokój w marynarskim stylu potrafi być bardzo efektowny. Wariacją na jego temat jest pokoik małego pirata. Ale o tym, pozwolicie, innym razem…

zdjęcie główne: ZARA HOME