Twoja córka od Kopciuszka i Roszpunki woli Arielkę, a na basenie czuje się jak ryba w wodzie? Może to wystarczający powód do tego by przemienić jej pokój w małe, podmorskie królestwo. Jak? Podpowiadam :).

Pokój w morskim stylu dla dziewczynki

Główne inspiracje literacko-filmowe:
Mała syrenka Andersena, kreskówka Gdzie jest Nemo, Podróże Pana Kleksa Brzechwy – wizyta głównego bohatera w podwodnej krainie Abecji, ewentualnie Wodne dzieci, jeśli jeszcze je pamiętacie.
Kolory przewodnie:
Wielki błękit, biel, czerwień (a raczej jej koralowy odcień), jasny beż niczym piasek z dna morza, turkus.
Niezbędne elementy wyposażenia:
Jako baza wystarczą zwyczajne, neutralne meble. Dobrze jeśli są białe czy beżowe. W pokoju w morskim klimacie pierwsze skrzypce grają dodatki. Tutaj sprawdzą się pościel i zasłony w podwodne motywy – rafę koralową, rozgwiazdy, rybki, wieloryby itp. Całości dopełni niebieska narzuta lub koc.
Wciąż macie kolekcję muszelek z ostatniej wyprawy nad morzę? Świetnie! Ustaw je w widocznym miejscu na półce lub komodzie w specjalnym ekspozytorze! Nie zapomnij o morskich zabawkach: delfinki, syrenki, ślimaki i kraby – niech będą widoczne. Pamiętaj o detalach takich jak ramki na zdjęcia w kształcie kół ratunkowych, perłowych ozdobach przy lampce nocnej itp. Prawdziwe akwarium byłoby strzałem w dziesiątkę, ale to już, wiadomo, wyższa szkoła jazdy.
Całe mnóstwo morskich dodatków znajdziecie teraz w ZARA HOME, podwodne akcesoria bywają także w Home&You, Empiku i BBHome.

A tutaj pokój dla chłopca w stylu marynarskim!

główne zdjęcie: ZARA HOME Kids