Te kwiatowe pompony wyglądają super w pokoju małej dziewczynki, jako dekoracja wesela albo urodzinowej imprezy. I uwierzcie, robi się je bardzo, bardzo prosto! A nie jestem jakimś szczególnym talentem jeśli chodzi o DIY! W godzinę naprodukowałam pokaźny stosik takich bibułkowych pomponów. A zatem do dzieła!

Co będzie potrzebne do zrobienia pompona z papieru? Przygotuj:

  • duży arkusz gładkiej bibuły,
  • nożyczki,
  • nitkę.

ink-pompony-16

Jak zrobić pompony z papieru?

Bibułę tniemy na w miarę równe prostokąty. Chirurgiczna precyzja absolutnie nie jest wymogiem. Warstwy układamy jedna na drugiej. Najlepiej jeśli mamy minimum 8 prostokątów. Przy liczbie większej niż 12 warstw pompon może wyjść zbyt puszysty i trudny do ułożenia. Im większy rozmiar arkusza tym większy pompon otrzymamy.
Kartki składamy w harmonijkę. Otrzymany pasek związujemy na środku nitką. Teraz do akcji wkraczają nożyczki. Zaokrąglamy nimi końcówki papieru – to będą nasze płatki. Lekko rozchylamy harmonijkę i nacinamy wzdłuż zagięć. Teraz zaczyna się ważna część pracy. Palcami formujemy puszystego pompona – wyginamy papier oddzielając od siebie pojedyncze płatki i „stroszymy” je wszystkie. Hej! Gotowe! Prawda, że łatwe?

pomponsstepbystep

Bibułowe pompony kwiaty można robić we wszystkich kolorach tęczy i w różnych wielkościach. Wyglądają wtedy bardzo efektownie. To daje ogromne możliwości! Na zdjęciach moje pompony (pink rulez!) w towarzystwie uroczych pand! ;-)

ink-pompony-18