Już wiem, kto zwyciężył w konkursie na architektoniczny projekt Pawilonu Polski podczas wystawy EXPO 2015! To pracownia 2pm! Ich projekt zainspirowany hitem eksportowym polskiego rolnictwa, czyli jabłkami, okazał się najlepszy spośród 59 propozycji!

Przyszłoroczna edycja EXPO odbędzie się w dniach 1 maja -31 października w Mediolanie i poświęcona będzie sektorowi rolno-spożywczemiu.  Stojący na czele zespołu architektonicznego 2pm Piotr Musiałowski, tworząc koncepcję pawilonu dążył do uzyskania efektu symbolicznego labiryntu. Jego sercem będzie ogród – sad pełen jabłoni. Sam budynek wygląda tak, jakgdyby był zbudowany ze skrzynek na jabłka. Plusik za wyczucie ekotrendów!

Założeniem wyjściowym do projektu Pawilonu Polski na Expo 2015 w Mediolanie, była eksploatacja skojarzeń, najczęściej łączonych z sukcesem gospodarczym polskiego rolnictwa. Analiza tematu dawała jeden możliwy wynik. Polska jako lider produkcji i eksportu jabłek powinna oprzeć narrację swojej ekspozycji o symbolikę drzewa jabłoni
– mówi Piotr Musiałowski.

Gratulacje!!!

PS. Wszystkie zgłoszone na konkurs projekty będzie można obejrzeć w ten weekend w siedzibie PAIiIZ przy ulicy Bagatela 12 w Warszawie, podczas wystawy pokonkursowej!