Jesień to wymarzona pora roku na wieczorne rozpalanie świec. Rok temu pisałam Wam o moich typach świec idealnych na jesień. Dziś będzie o świecach pachnących czystością, świeżym praniem, starannie wyprasowaną pościelą czy też ręcznikami z luksusowego hotelu. To jedna z moich ulubionych kategorii. Te świece pachną delikatnie, nie męczą. Spowijają mieszkanie dyskretnym aromatem. Idealnie rozpala się je tuż po sprzątaniu! A oto moje typy:

swiece o zapachu swiezego prania, zapach czystosci

1., 2. – Jakiś czas temu zakochałam się w świecach WoodWick. To amerykańska marka oferująca świece z woskiem sojowym i drewnianym knotem. No właśnie – drewniany knot! To w nim tkwi cała magia. Kiedy palimy te świece skwierczą one przyjemnie (tak sobie wesoło pykają ;-)) jak drewno w kominku. Dwa zapachy, które widzicie na zdjęciu to Cool Linen (wyprana, świeżuteńka pościel) i Baby Powder (lekko słodkawy zapach pudru dla niemowląt). Każda ze świec WoodWick posiada drewniane wieczko, które staje się jednocześnie podstawką, kiedy zapalamy świeczkę. Ceny w zależności od wielkości od 50 do ponad 100 złotych. Ale podczas promocji da się kupić taniej.

3. –  Przyzwoity, czysty zapach i cena, którą pokochacie – to oferuje IKEA. Przed Wami świeca LUGGA w małym słoiczku z wieczkiem za jedyne 7,99 zł. I już aromat świeżości, prania i porządków może rozchodzić się po domu.

4. , 5., 6.Yankee Candle jest chyba liderem jeżeli chodzi o liczbę oferowanych aromatów. I wciąż wypuszcza nowe. Clean Cotton to często kupowana świeca o zapachu prania suszonego w letni dzień. Białe prześcieradła rozpięte na sznurkach, kwiecista łąka, drewniane klamerki do bielizny, ciepły wiatr. Czujecie to? Zapach Fluffy Cotton to z kolei wariacja na temat puszystych, świeżo wypranych ręczników w całym domu. Kto lubi wskakiwać w taki ręcznik po kąpieli ten z pewnością nie będzie zawiedziony. Na koniec propozycja Yankee Candle Soft Blanket. Ten zapach otula niczym mięciutki kocyk. Wyczujecie tu wanilię i bursztyn. Ceny w zależności od wielkości świec – zaczynają się od 40 złotych.

7.Świeca Cotton Fresh Bomb Cosmetics pachnie powietrzem po burzy, praniem, lilią, drzewem cedrowym i kwiatami jabłoni. Świetna mieszanka prawda? Do kupienia za około 36 złotych.

8. – Ostatnia świeca na dziś to Kringle o zapachu Warm Cotton. Jak pachnie? Jak pościel i ręczniki dopiero co wyjęte z suszarki albo ze sznurka na pranie (plus wyczuwalne kwiatowe i cytrusowe nuty). Dla wszystkich lubiących świeże, czyste zapachy. Cena za słoiczek średniej wielkości około 65 złotych!