Dzisiaj będzie o kuchni. Jakiej? No takiej zrobionej na szaro. Szarości na meblach, ścianach albo w dodatkach. Co kto lubi. Dla kogo jest szara kuchnia? Dla wszystkich tych, dla których biel jest zbyt sterylna, czerń za ponura, a zdecydowane kolory są zbyt jaskrawe. Szarość jest neutralna i stanowi świetną alternatywę dla bezpiecznych brązów. Wypada dobrze w wydaniu nowoczesnym jak i tradycyjnym, fajnie ożywić ją żółcią, czerwienią, miętą albo wspomóc bielą. Z drewnem też jej po drodze. Spójrzmy na przykład.

brw_szarakuchnia

 

To kuchnia z Black Red White.  Lakierowane na szaro fronty idealnie współgrają z żółtymi i błękitnymi dodatkami. Całość utrzymana jest w chłodnych barwach. A mozaika na ścianie? Koszmar glazurnika jeśli chodzi o układanie tych malutkich płytek, za to efekt wizualny super. Przykład kolejny – oto na zdjęciach szara kuchnia BODBYN z IKEA.

ikeametodbodbyn

Wpadła mi w oko już jakiś czas temu, w dniu premiery tej kolekcji. Szuflady, szafki, możliwość zabudowy sprzętu AGD, a do tego fajne witrynki. Komu nie pasuje taki szary total look może postawić na szarość w dodatkach. Czajniki, porcelana, roboty kuchenne, ściereczki, obrusy, rolety, słomki – jest tego całe mnóstwo. Z tegomorza akcesoriów wyłowiłam 10 smakowitych kąsków. Oto one:

dodatki_szarakuchnia

1. Płyn do zmywania naczyń Star, Green Gate, 35 zł.
2. Szary kubek, IB Laursen, 19 zł.
3. Emaliowany czajnik, Garden Trading, 174 zł
4. Młynek do soli lub pieprzu, Peugeot, około 25$.
5. Lampa Fallon, Lene Bjerre, 320 euro.
6. Sztućce do sałaty Krenit, Normann Copenhagen, 75 zł.
7. Lniana ściereczka z H&M Home, 19,90 zł.
8. Szary kosz na śmieci, JYSK, Mala, 30 zł.
9. Herbata Star Dust Tea, Tafelgut, 54 zł za puszkę.
10. Kubek z gwiazdką Bloomingville, 35 zł.

A jaka jest Wasza opinia o szarościach?