Pod koniec października w poszukiwaniu idealnych rozwiązań łazienkowych udałam się razem z innymi bogarkami wnętrzarskimi do Schwarzwaldu. Dlaczego tam? Bo to właśnie w położonym wśród lasów miasteczku Schiltach bije serce Hansgrohe, marki znanej z produkcji armatury łazienkowej.

Wszystko zaczęło się ponad sto lat temu od niezwykle przedsiębiorczego dziadka Hansa, który poczuł, że to właśnie branża sanitarna jest jego powołaniem i przyniesie mu sukces. Miał rację! Biznes się rozrósł, a dziś jest prowadzony przez syna i wnuków. Tę pokoleniowość i przywiązanie do tradycji naprawdę czuć!

Co takieg wyjątkowego jest w produktach Hansgrohe i Axor (marka córka)? To nie tylko funkcjonalność i design na doskonałym poziomie! O nich wiedziałam już wcześniej. Dla marki projektują przecież takie sławy jak Philippe Starck, Nendo, Patricia Urquiola, Phoenix Design,  Front i Jean-Marie Massaud. Wizyta w Laboratorium Strumienia dobitnie uzmysłowiła mi, że te baterie i prysznice są bardzo oszczędne, a przy tym przyjazne dla środowiska. Teraz wiem, że bycie eko zaczyna się w brodziku i wannie. Na własnej skórze sprawdziłam jak wiele można zaoszczędzić stosując baterię z technologią EcoSmart. To sprytne rozwiązanie dzięki specjalnym dyszom oraz mieszaniu strumienia z powietrzem potrafi zredukować zużycie wody nawet do 60%! Do tego czarujący przycisk SELECT! Jednym małym kliknięciem mogłam sprawić by strumień wody stał się silny, relaksujący albo masujący! I tym sposobem domowa łazienka zmienia się w małe SPA.

hansgroheecosmart

 

Wszystkie bateria za zdjęcia posiadają technologię EcoSmart!

Produkty Hansgrohe wyrabiane są w Niemczech z dbałością o naprawdę drobne szczegóły. W fabryce widziałam baterie kuchenne i łazienkowe poddawane starannemu, ręcznemu polerowaniu przez pracowników. Precyzja fachowców naprawdę imponuje! Tak powstaje łazienkowa biżuteria. Osobiście jestem totalnie zakochana w zestawie ShowerPipe zaprojektowanym dla Axor specjalnie przez Front!
Dodatkowo w Schiltach można skorzystać z gościnności Hansgrohe w ich Aquakademie. Tam wystawa z przewodnim motywem wody splata się z ekspozycją wystroju łazienkowego z ostatnich 100 lat oraz możliwoscią osobistego przetestowania nowości Hansgrohe i Axor w Showerworld (dobrze zgłosić chęć kąpieli przed przyjazdem i mieć ze sobą klapki i kostium kąpielowy ;-)).

Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć z naszej blogerskiej, październikowej wyprawy do Schwarzwaldu wyszukacje na Instagramie hasztag #hansgroheblogtour
Dobrej zabawy!
PS. Pozdrawiam świetny skład wyprawy na zdjęciu poniżej! Razem odwiedziliśmy jeszcze Vitra Design Museum o czym już wkrótce na inkpinku! :)

hansgroheblogtour1